آنچه که درباره بچه دار شدن به شما نمی گویند!

اگه شما یه زوج جوان هستین و هنوز بچه دار نشدین، حتما تا حالا براتون پیش اومده که از بین دوست ها و یا فامیل ها کسانی بیان بهتون بگن که :

اصلا فکر بچه نکنی ها… تا می تونین از باهم بودن لذت ببرین. یا مثلا بگن، بچه داری یعنی بی خوابی، هزینه. زندگیتون یک شبه از این رو به اون رو میشه و …حتی گاها ممکنه بگن، بدبخت میشین و از اینجور چیزها

واقعیت اینه که چیزی که بهتون می گن خیلی دور از واقعیت نیست. من در موقع نوشتن این مطلب یک پسر تقریبا ۳ ساله دارم و باید اعتراف کنم که پچه داری خواب رو برای حداقل یک سال اول از چشمانتون میگیره. مخصوصا اگه سر کار میرین خودتون رو برای چشم های پف کرده حاضر کنید! شاید تا ۲ ساله اول حتی نتونین یک برنامه برای زندگیتون بریزین و یا به راحتی تلویزیون تماشا کنید! سینما رفتن رو که باید از یاد برد. مسافرت های سخت، بیرون رفتن با دوست ها و یا حتی کتاب خواندن رو.

اما اون چیزی رو که هیچ کس بهتون نمی گه اینه:

دیگه شما لحظه ای نیست که لبخند نزنید. دنیاتون بی نهایت شیرین میشه.

بله شاید جون خندیدن نداشته باشین و یا مشکلات نزارن که به این نیمه پر لیوان نگاه کنین ولی واقعیت اینه که از لجظه ای که وارد خونه میشین سرگرم هستین، دیگه حوصلتون سر نمی ره. بهترین لحظات رو با خانوادتون خواهید داشت و هر روز که برمیگردین سر کار دلتون برای هم دیگه تنگ میشه. مثل قدیمی ها که می گفتن زن و شوهر باید زود بچه دار شن. فکر کنم دلیلش این بوده که بچه اینقدر همه رو مشغول می کنه و خوشحال که می فهمی چه قدر خانواده مهمه.

شایدم من اشتباه می کنم. حداقل بذارین به حساب نظر من. شاید اصلا این حرف ها برای مادر ها کم جالب باشه، ولی اگه شما هم پدر هستین و با این حرف ها هیچ ارتباطی برقرار نمی کنید شروع کنین با بچه هاتون وقت گذروندن. سعی کنین تنها هم ازش مراقبت کنین، تمام سختی هارو بکشین تا طعم نزدیک شدن به دنیای شیرین کودک تون رو بچشین.

البته کسانه زیادی هم هستن که مثل من فکر نمی کنند و کاملا اعتقاد دارن که زندگیشون بعد از بچه دارشدن نابود شده. من فکر می کنم مثل هر کار سنگین دیگه ای، کاملا بستگی داره چگونه به بچه دار شدن فکر کنیم. مثلا اگه فکر می کنید که بچه چیزی بوده که شما نمی خواستید ویا کلا به عنوان یک مشکل بهش نگاه کنین، درست اون موقع وقتی هست که مشکل اصلی شروع میشه. این خیلی هم واقعا به بچه دار شدن ربطی نداره، کلا در همه چیز همینه، اونهایی که فکر میکنن کارشون بده و مجبور به کار هستن همه وقتهایی که سر کار هستن ناراحت و بد اخلاقن، یا اونهایی که توی روابطشون با دوست ها و یا فامیل مشکل دارن همیشه در عذابن. چون احتمال زیاد حرفی که می زنند و یا انتقادی که دارند تا حدی درست هست ولی واقعیت اینه که اگه شروع کنین با سختی هاش بسازین، شروع می کنین ازش لذت بردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *