پیام رسان ملی در برابر آزادی اینترنت. چرا؟

این روز ها بحث بسته شدن تلگرام خیلی مطرح هست و نگرانی دوباره درباره  آزادی اینترنت. مسئله فیلترینگ و محدود کردن اطلاعات را در این مطلب می خوام بهش بپردازم و اینکه چه راه حل بهتری رو میشه برای آینده مجازی کشور در نظر گرفت. 

ادامه خواندن “پیام رسان ملی در برابر آزادی اینترنت. چرا؟”

مهاجرت به انگلستان، واقعیت ها

پیش زمینه:

همیشه در طی این ۱۱ سال که من انگلستان زندگی می کنم افراد مختلفی از ایران با من تماس گرفتن و از من درباره زندگی در انگلیس سوال کردن و من هم همیشه سعی کردم بدون اینکه خیلی نظر شخصی خودم رو دخیل بدم واقعیت هارو خیلی صاف و ساده در اختیارشون بذارم. البته معمولا هم با دوتا پاسخ برخورد کردم، اول اینکه تو نمی دونی ایران چه جوره و خیلی وضع خرابه و … و دوم اینکه بدون اینکه چیزی بگن خیلی مستقیم یا غیر مستقیم میگن که ظاهرا شما دوست نداری کس دیگه ای بیاد اونجا و از این جور حرفها!

در هر حال هدف این هست که مهاجر قبل از سفرش  درست مشکلات رو بشناسه و بتونه درست تصمیم بگیره.  به علاوه هیج جایی ۱۰۰ درصد بد یا ۱۰۰ در صد خوب نیست و حتما پیشنهاد می کنم قبل از مهاجرت همه ابعاد رو در نظر بگیرین. در ضمن من فقط زاویه دید خودم رو دارم می دم و بقیه هم می تونن توی کامنتها نظر های خودشون رو بدن تا به بقیه کمک گنه.

ادامه خواندن “مهاجرت به انگلستان، واقعیت ها”