تماشای ویدیو در کروم به صورت تصویر در تصویر

همزمان با پخش نسخه جدید chrome ۶۹ تصمیم گرفتم بعد از یه مدت طولانی استفاده از Firefox و Safari دوباره به این مرورگر برگردم . البته شاید موقت خصوصا اینکه به خاطر انحصاری بودن گوگل سعی می کنم زیاد از محصولاتشون استفاده نکنم. در هر حال همیشه یک مشکل بزرگ داشتم و اون تماشای فیلم یا ویدیو همزمان با کار کردن  بوده و قابلیت تصویر در تصویر در نسخه های جدید Safari مخصوص MacOS اضافه شده بود و من یک طرفدار پروپا قرصش هستم. ( البته این خاصیت فقط مختص مک نیست و روی سیستم ویندوز و لینوکس هم کار میکنه. فقط باید مطمئن باشین که آخرین نسخه کروم رو نصب دارین. )

ادامه خواندن “تماشای ویدیو در کروم به صورت تصویر در تصویر”

تجربه من از دیجیتال اوشن

یکی از کارهای من توی شرکت و یا کارهای متفرقه ای که می کنم طراحی آرشیتکت سرویس هایی هست که بتونه بهترین جواب برای نیازهای اون مجموعه باشه و طبیعتا لازم هست که همیشه سرویس های جدید رو امتحان کنم و تحقیق کنم. مدت ها بود از سایت دیجیتال اوشن و راهنمایی های فوق العادشون استفاده می کردم. تقریبا این روز ها هرچیزی که مربوط به تنظیمات سرور باشه رو وقتی که گوگل می کنیم حداقل یکی از بهترین راهنمایی ها مال این سایت هست. از اون جایی که راهنمایی هاشون رو طوری نوشته بودند که شما بتونین در هر سروری چه سرور های مربوط به خودشون یا سرور های شرکت های دیگه استفاده کنین من تصمیم گرفتم برای یک پروژه کوچیک از سرویس هاشون استفاده کنم و کم تر از چند ساعت عاشق سرویس هاشون شدم.

ادامه خواندن “تجربه من از دیجیتال اوشن”

نحوه استفاده از JQuery Migrate

اگر تا به حال اسم این کتابخانه رو نشنیدین پس احتمالا نیازی نیست تا ادامه این مطلب رو بخونین. ولی اگه مثل من خیلی JQuery یا جاوااسکریپت کار حرفه ای نیستین، JQuery Migrate لایبراری جالبی هست که از طریق CDN هم قابل اضافه شدن به برنامتون هست و کدهایی که مربوط به JQuery library های قدیمی تر هست رو به روز می کنه و به سایت شما اجازه میده از version های مختلف همزمان استفاده کنین، مهم تر از همه نسخه جدید wordpress هست که از این کتابخانه استفاده میکنه و اگه نیاز دارین کد های JQuery تون رو اجرا کنین خیلی راحت می تونین بزارینش اینها:


(function($){

//$( document ).ready(function() {

//});

})(jQuery);

امیدوارم که به دردتون بخوره . 🙂

پیام رسان ملی در برابر آزادی اینترنت. چرا؟

این روز ها بحث بسته شدن تلگرام خیلی مطرح هست و نگرانی دوباره درباره  آزادی اینترنت. مسئله فیلترینگ و محدود کردن اطلاعات را در این مطلب می خوام بهش بپردازم و اینکه چه راه حل بهتری رو میشه برای آینده مجازی کشور در نظر گرفت. 

ادامه خواندن “پیام رسان ملی در برابر آزادی اینترنت. چرا؟”